Chci chodit do MŠ

V této sekci najdete veškeré informace, které potřebujete vědět před nástupem Vašeho dítěte do naší mateřské školy.

Zápis do MŠ – dokumenty ke stažení

Malý průvodce dětského vývoje

Každé dítě je originál. Váš originál.   Vy jej milujete a chcete pro něj to nejlepší. Každé dítě má své tempo vývoje, na nás je poskytovat mu oporu a podněty, zájem a porozumění. Nyní máte v ruce vodítko, jak ještě lépe své dítě rozvíjet po stránce tělesné i duševní. Správný vývoj těla a mysli totiž jdou […]

Kritéria k přijetí do MŠ k předškolnímu vzdělávání v mateřské škole

Vydal: Mateřská škola Dubá, Luční 28, 471 41 Dubá, příspěvková organizace Schválila: Mgr. Zdena Šindelářová, ředitelka školy Účinnost: 1.9.2024 Závaznost: směrnice je závazná pro ředitelku MŠ při rozhodování o přijetí dětí k předškolnímu vzdělávání Informace podána: Zákonným zástupcům dětí Ředitelka Mateřské školy Dubá, Luční 28, 471 41 Dubá – příspěvková organizace, stanoví následující kritéria, podle […]

Dvacatero vzkazů rodičům od jejich dětí

Dvacatero vzkazů rodičům od jejich dětí Co by rodiče měli vědět o dětech  Český výbor pro Unicef  provedl zajímavou situační analýzu „Děti v České republice“, a tak vzniklo následující dvacatero (UNICEF (Dětský fond OSN) je hlavní světovou organizací, která se zabývá ochranou a zlepšováním životních podmínek dětí a podporou jejich všestranného rozvoje)   1.      Nerozmazlujte mě Vím […]

Co potřebují děti do mateřské školy

Co potřebují děti do MŠ vhodná obuv do třídy – bačkory, příp. pevné sandálky !!!NE PANTOFLE!!!, starší boty a oblečení na pobyt venku, gumovky(zůstávají v MŠ), kapesníky (1x za měsíc balík) pro pobyt  venku a na výlety je vhodnější látkový, po domluvě s učitelkou vlhčené ubrousky, náhradní oblečení , spodní prádlo, triko, tílko, ponožky,  – pro případnou […]

Informace o MŠ

Informace o mateřské škole Dubá   Obecně: V MŠ jsou 3 smíšená oddělení. Mají název:Berušky, Sluníčka a Motýlci.  Provoz MŠ je od 6,30 do 16,00 hod. Odpolední provoz je slučován do dvou nebo jednoho oddělení, pokud je nepřítomna jedna nebo více paní učitelek. Děti vždy spí na svém lehátku nebo ve své postýlce. Informováni jste vždy […]

Vývoj dítěte v období druhého a třetího roku věku

Úroveň vývoje dvouletého dítěte: Tělesný růst dítěte zvolňuje, váží průměrně 11,8 – 14,5 kg, měří 86,5 – 96,5 cm. Drží se více zpříma. Břicho je stále veliké, vystouplé, záda ohnutá (břišní svaly nejsou ještě plně vyvinuty). Mozek dosahuje zhruba 80% velikosti mozku dospělého člověka. Téměř všechny první zuby jsou již prořezané, jako poslední z celkem dvaceti mléčných […]

Poprvé v mateřské škole

Vážení rodiče, začátek docházky do mateřské školy je pro dítě velkou změnou a ta s sebou přináší spoustu pocitů a zážitků, se kterými se musí malý človíček vyrovnat. Vstupuje do neznámé budovy, do třídy s naprosto jiným vybavením a hračkami, než jaké zná z domova, vstupuje do prostředí,kde se (většinou) setkává s cizími dětmi i dospělými. Musí […]

Co by mělo zvládnout dítě při nástupu do MŠ

Co by mělo umět tříleté dítě při nástupu do mateřské školy Vážení rodiče, pomozte svému dítěti, aby jeho první dny v mateřské škole byly co možná nejpříjemnější. Aby tomu tak bylo, podpořte jeho sebevědomí tím, že jej naučíte samostatnosti v maximální možné míře, přiměřené jeho věku. Není v silách paní učitelky, aby byla všem dětem najednou ku pomoci. Je tedy […]