O nás

Něco málo o naší školce

Mateřská škola leží v obci Dubá u České Lípy. Byla otevřena 11.10.1980

Leží v klidné části města, obklopena krásnou přírodou chráněné krajinné oblasti Kokořínska, kterou využíváme při vycházkách po okolí a k poznávání přírodního ekosystému.

Tato divoká a zajímavá krajina nazývaná Dubské Švýcarsko, bývá také nazývána Máchovým krajem.

Je to turisticky vyhledávaná oblast, nedotčená průmyslem, i v minulosti se zde soustředila práce pouze v oblasti zemědělství.

Nachází se zde množství turisticky značených cest, stezek a cyklostezek.

Jedním ze stěžejních míst v okolí je Nedvězí, ze kterého za jasného počasí shlédnete celou jednu třetinu Čech.

V okolí se nachází několik zámků (Nový Berštejn, Liběchov), hradů(Houska, Bezděz,Kokořín) i hradních zřícenin(Starý Berštejn, Čap, Jestřebí).

Hrad Houska je svojí historií i pověstí, že je zde „Brána do pekla“ určitě lákavým cílem pro návštěvu. Traduje se i pověst o tom, že je tento hrad propojen s hradem Bezděz.

Našim logem je SLUNÍČKO,

které je symbolem tepla domova a dobré nálady,smíchu a radosti.To vše se snažíme u nás dětem zajistit,aby se k nám každý den rády vracely.

Mateřská škola má dvě budovy.

Hlavní budova   – zde se nachází:

 • Třída Sluníček
 • Hospodářská část:
  • Přípravna jídel
  • Kancelář hospodářky
  • Prádelna
  • Sborovna
  • Kancelář ředitelky MŠ
 • Třída Berušek

Samostatný pavilon:

 • Třída Motýlků
 • Učebna logopedie

V budovách průběžně dochází ke změnám týkajících se interiérových úprav (nábytek, koberce, dveře…)

V areálu MŠ je rozlehlá zahrada, která prošla rozsáhlou rekonstrukcí, která byla částečně financována z dotačního fondu.

Během školního roku navštěvujeme různá divadelní představení,výstavy, pořádáme besídky, sportovní olympiády, karnevaly, masopustní průvody, mikulášské nadílky, pálení čarodějnic, opékání buřtů. Dále pořádáme společné oslavy svátků a narozenin dětí, kdy děti přinášejí v tyto dny různé dobrůtky pro své kamarády.

Každoročně mají děti možnost přihlásit se do plaveckého kurzu, který probíhá v plaveckém areálu v Č. Lípě.

Úzce spolupracujeme s mateřskou školkou v Želízích, kam rádi jezdíme na divadelní představení a vyjíždíme společně na školu v přírodě (viz. foto ve fotogalerii). Děti jsou vždy velmi nadšené.

Jsme také zapojeni do krajské soutěže ve sběru starého papíru. V této soutěži každoročně získáváme přední pozice v umístění.

Na závěr roku pořádáme ve spolupráci s rodiči a sponzory akci pro širokou veřejnost pod názvem: POHÁDKOVÝ LES – Cestujeme…

Naše spolupráce s rodiči je velmi dobrá a my si ji ceníme.

SNAŽÍME SE, ABY DĚTEM U NÁS BYLO DOBŘE!

Spolupracujeme s:

Pracujeme v programech